Jak w Minecraft zrobić piec do wytapiania

Jak w Minecraft zrobić piec do wytapiania

Korzystanie z pieca hutniczego jest świetnym sposobem na wytapianie dużych ilości rud. Jest to szczególnie pomocne w przypadkach, gdy dostępnych jest wiele rud. Aby stworzyć piec do wytapiania, potrzebujesz kilku podstawowych przedmiotów.

Wielki piec to narzędzie wielkości bloku, które służy do wytapiania metalu, zbroi i innych przedmiotów. Tego typu piec możesz znaleźć w Domu Zbrojmistrza w wiosce. To narzędzie jest świetne do wytapiania rudy żelaza, ale możesz go również użyć do wytapiania przedmiotów w swoim inwentarzu. W przeciwieństwie do ogólnego pieca, Wielki Piec może wytapiać dwa razy szybciej, co pozwala Ci wytapiać więcej przedmiotów w krótszym czasie.

Aby stworzyć Wielki Piec, potrzebujesz trzy kawałki Gładkiego Kamienia, pięć Sztabek Żelaza i jeden Piec. Następnie musisz umieścić te przedmioty w strefie rzemieślniczej. Będziesz także potrzebował paliwa. Można je uzyskać z łatwopalnego paliwa, węgla lub sadzonek drzew.

Jeśli chcesz używać automatycznego wytapiacza, musisz umieścić lej na trzecim bloku. Następnie umieścisz skrzynię nad lejem. Musisz również umieścić normalną szynę w bloku bezpośrednio nad lejem. Będziesz musiał również umieścić łańcuch pod piecem. Dzięki temu kosz będzie mógł zrzucać paliwo do pieca. Gdy kosz zrzuci paliwo do pieca, zacznie się on palić. Ogień zniknie po zakończeniu gotowania.

W normalnym piecu można wytopić osiem przedmiotów z węgla. Możesz również wytopić osiem przedmiotów z drewna. W piecu można również wytopić osiem przedmiotów z rudy żelaza. W dolnej szczelinie musisz umieścić także paliwo palne. Po wytopieniu przedmiotu możesz go użyć do stworzenia nowej zbroi, narzędzi lub broni.

Piec do wytapiania jest świetnym narzędziem do wytapiania dużych ilości żelaza, netherracku i kamienia. Możesz użyć pieca do rozbudowy swojej bazy, zbierania żelaza i dużych ilości rudy.

Oprócz składników potrzebnych do stworzenia pieca, musisz go również umieścić w strefie craftingu. Możesz umieścić piec za pomocą prawego przycisku myszy lub klikając na niego za pomocą klawisza drugiej akcji. Możesz również umieścić go za pomocą lewego spustu na konsolowych wersjach minecrafta.

Piec może być wydobywany bez kilofa w wersjach minecrafta Java i Bedrock. Możliwe jest również wydobycie pieca za pomocą ręki w tych edycjach. Minecart, który jest wyposażony w lejek zrzuci paliwo do pieca. Możesz również użyć minecartu, który jest wyposażony w kilof.

Piec będzie również spalał paliwo podczas pracy. Gdy paliwo zostanie zużyte, animacja pieca zostanie zatrzymana. Po zakończeniu animacji przedmiot zostanie wytopiony i pojawi się w ramce po prawej stronie.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane