Jak zrobić syrop z plantanów

Jeśli jesteś ciekawy jak zrobić syrop z platanów, ten artykuł jest dla Ciebie. Oto kilka wskazówek jak zrobić ten pyszny syrop:

Po pierwsze przygotuj rondel i umieść w nim cukier i wodę. Podgrzewaj, aż cukier i woda zaczną się topić, a mieszanina będzie syropowata. Możesz dodać cynamon lub inne przyprawy według uznania. Regularnie mieszaj mieszaninę. Gotuj przez 10 minut. Podawaj na gorąco z ryżem, fasolą lub dowolnym mięsem. Możesz również podać sam syrop z plantanami. To świetny sposób na uczczenie najsłodszego przysmaku na świecie!

Oprócz tego, że liście plantanów są bogate w minerały, można je również dodawać do sałatek. Jednak liść jest twardy i włóknisty i nie nadaje się do żucia. Starsze plantany lepiej nadają się do gulaszów i herbat. Oprócz syropów, liście mogą być również używane do sałatek. Jeśli jednak chcesz zrobić je na własny użytek, spróbuj przygotować je w szczelnie zamkniętym słoiku i przechowywać w lodówce. Można je również spożywać na zimno lub na gorąco.

Roślina jest bardzo skutecznym środkiem na różne dolegliwości, zwłaszcza na infekcje górnych dróg oddechowych. Pomaga również wzmocnić serce i układ krążenia. Oprócz korzystnego wpływu na układ pokarmowy, syrop z plantana jest dobrym wyborem dla osób, które cierpią na problemy żołądkowe lub nadmierną przepuszczalność naczyń krwionośnych. Najlepsze jest to, że syrop z plantanów jest całkowicie bezpieczny do spożycia. I tak długo, jak utrzymujesz go w świeżości, nie spowoduje on żadnych skutków ubocznych.

Przyrządzając syrop z plantanów, możesz również chcieć włączyć ribwort. To zioło lecznicze pomaga zapobiegać COVID-owi przed zajęciem miejsca w płucach. Co więcej, rozluźnia flegmę i wspomaga produkcję plwociny. Jego właściwości lecznicze obejmują również wzmocnienie układu odpornościowego. Syrop jest odpowiedni do stosowania przez dorosłych i dzieci, ale należy unikać stosowania go przez kobiety w ciąży i karmiące piersią.

Jeśli chcesz spróbować tego syropu samodzielnie, możesz użyć standardowego syropu cukrowego. Możesz kupić cukier online lub zrobić go z wyprzedzeniem. Po prostu upewnij się, że używasz cukru trzcinowego zamiast białego, ponieważ jest on mniej rafinowany i ma nutę karmelowego smaku. Jeśli masz czas na przygotowanie go z wyprzedzeniem, możesz nawet podgrzać go na noc przed. Kiedy będzie już gotowy, możesz go podać swoim gościom!

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane