Odbiór mieszkania – kiedy przeprowadzamy

Odbiór mieszkania kiedy przeprowadzamy

Przy samodzielnym odbiorze mieszkania łatwo o przegapienie fuszerki deweloperskiej, dlatego trzeba się dobrze przygotować, mieć przy sobie niezbędną dokumentację dotyczącą budynku, rozmaite narzędzia i akcesoria. Warto również zapoznać się z najczęściej popełnianymi błędami przez deweloperów. Na spotkanie ze sprzedającym wybierz się w trakcie dnia, przy naturalnym świetle, wyłącz emocje i bądź świadomy własnych praw, odbierz mieszkanie w Lublinie z doświadczonym inżynierem.

O czym należy pamiętać i co sprawdzić podczas odbierania mieszkania od dewelopera?

 

Jest wiele kwestii, na które należy zwracać uwagę przy odbiorze mieszkania. Znaczenie mają proste kąty, rozmieszczenie okien i drzwi względem planu, równe podłogi, brak nierówności na tynku oraz śladów wilgoci na ścianach i sufitach. Sprawdzić należy również, czy drzwi okna się prawidłowe zamykają i otwierają, są szczelne. Odbiór mieszkania od dewelopera wymaga przyjrzenia się dokładnie wszystkim instalacjom. Należy sprawdzić ciągi w przypadku wentylacji, czy jest ona sprawna. Zawory muszą się z łatwością otwierać i zamykać. Pamiętać trzeba również o zweryfikowaniu prawidłowego montażu parapetów. Grzejniki muszą być właściwie rozmieszczone i sprawne, wolne od zarysowań.

Sprawdzić należy także oświetlenie, czy wszystkie żarówki w pomieszczeniach działają, nie mogą migać. Bardzo ważne będzie doprowadzenie światłowodu i instalacji do odbioru mediów. Nie można zapomnieć również o pomieszczeniach przynależnych w postaci piwnicy, garażu, balkonu itd. Inwestora powinno interesować ich właściwe rozlokowanie, stan techniczny, zgodność powierzchni z zapisami widniejącymi w umowie. W zweryfikowaniu stanu technicznego lokalu pomogą dokumenty w postaci prospektu informacyjnego, rzutu i planu mieszkania. Będzie można sprawdzić standard prac wykończeniowych, rozmieszczenie gniazdek, włączników światła, wymiarów pomieszczeń itd.

Jeśli ktoś liczy na bezpieczny odbiór mieszkania Lublin, to powinien przeprowadzić go z fachowcem. Ma on do dyspozycji profesjonalny i atestowany sprzęt pomiarowy, zna dokładnie wszystkie aktualne normy. Można liczyć na gwarancję znalezienia przez inżyniera wszystkich usterek w mieszkaniu. Fachowiec działa sprawnie i metodycznie. Nie zajmuje mu wiele czasu sprawdzenie dokładnie wszystkich pomieszczeń, nawet ukryte wady zostaną skutecznie znalezione, dzięki czemu będzie można je umieścić w protokole odbioru i domagać się od sprzedającego ich usunięcia. Warto zdecydować się na odbiór mieszkania od dewelopera z inżynierem, aby nie musieć się stresować i uchronić się przed koniecznością ponoszenia kosztów naprawy usterek.Podobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane