Jak szybko zrobić serwer Minecraft

Jak szybko zrobić serwer Minecraft

Tworzenie własnego serwera Minecrafta to świetny sposób na dostosowanie zasad gry i interakcję z innymi graczami. Jednak powinieneś być świadomy kilku ważnych czynników, zanim wskoczysz do gry. Założenie serwera Minecraft może być łatwe, ale może być również kosztowne. Prostym sposobem na stworzenie własnego serwera jest zakup serwera hostowanego, który jest łatwiejszy do zarządzania.

Aby założyć serwer, będziesz musiał zakupić oprogramowanie serwera Minecraft. Istnieje kilka różnych opcji dostępnych i można wybrać ten, który działa najlepiej dla Ciebie. To oprogramowanie jest dostarczane jako plik Java.jar, który można pobrać z oficjalnej strony internetowej. Jeśli masz starsze wersje systemu MacOS, może być również konieczne pobranie starszego pakietu Java od Apple. Jednak najnowsze wersje systemu macOS będą domyślnie zawierać Javę.

Po pobraniu oprogramowania serwera, możesz je następnie zainstalować w swoim komputerze. Możesz również użyć terminala, aby uruchomić serwer. Będziesz musiał również przekierować porty w swoim routerze, abyś mógł uzyskać dostęp do serwera spoza swojej sieci. Możesz to zrobić, postępując zgodnie z instrukcjami znalezionymi tutaj.

Po zainstalowaniu oprogramowania serwera, będziesz musiał stworzyć plik konfiguracyjny. Plik ten będzie zawierał informacje o Twoim serwerze oraz pluginach i modach, które zainstalujesz. Następnie możesz edytować ten plik, aby skonfigurować swój serwer. Będziesz musiał również zmienić adres IP serwera, który będzie używany do przekierowania portów, abyś mógł uzyskać dostęp do swojego serwera ze świata zewnętrznego. Powinieneś również ustawić maksymalną liczbę graczy, którzy mogą dołączyć do serwera. Liczba ta będzie się różnić w zależności od wielkości serwera, ale dobrą wskazówką jest posiadanie maksymalnie 20 graczy w tym samym czasie.

Po utworzeniu serwera, możesz zacząć składać świat. Aby to zrobić, musisz otworzyć Filezillę i przeciągnąć do niej folder świata. Po zakończeniu tych czynności powinieneś móc zapisać go w folderze serwera. Możesz również użyć edytora tekstu, aby dokonać zmian w pliku.

Możesz również sprawdzić status serwera uruchamiając narzędzie do sprawdzania statusu serwera. To narzędzie pokaże Ci, ilu graczy jest obecnie online, a których nie ma. Poinformuje Cię również o tym, ile pamięci zużywa Twój serwer. Dodatkowo zobaczysz również liczbę czatów i wiadomości graczy. Możesz wtedy dostosować ustawienia serwera, aby zmaksymalizować jego wydajność.

Ważne jest również, aby mieć automatyczne kopie zapasowe swojego serwera. Powinieneś również posiadać nazwę domeny, która będzie towarzyszyć Twojemu serwerowi. Dzięki temu łatwiej będzie Ci zapamiętać adres IP. Jeśli chcesz ustawić nazwę domeny, to jest dobry pomysł, aby to krótkie i łatwe do zapamiętania.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane