Jak zrobić donice z szmat i cementu

Niniejszy artykuł powstał dzięki wsparciu serwisu diy-home.pl

Jeśli masz zapasową parę rąk, możesz stworzyć doniczkę z cementu i używanych rękawic. Upewnij się, że palce są pokryte cementem i umieść je w doniczce. Pozwól im usiąść na co najmniej 48 godzin, aby stwardniały, a następnie ostrożnie je oderwij. Uważaj, aby ich nie spalić i możesz spróbować użyć palnika, aby stopić rękawice. Kiedy są już suche, możesz umieścić swoje rośliny wewnątrz.

Pierwszy, zebrać kilka starych szmat. Stary ręcznik lub koc polarowy działa dobrze. Możesz również użyć dowolnego rodzaju dywanu. Zanurz szmatkę w cemencie, zawiruj ją dookoła, aż zostanie pokryta. Następnie umieść tkaninę na górze formy, aby nadać jej kształt. Pozostaw ją na słońcu na dzień lub dwa. Proces trwa około trzech tygodni, więc należy zacząć wcześnie.

Następnie przygotuj cement. Jeśli jest zbyt gruby, można dodać więcej cementu i niech tkanina moczyć przez dodatkowe pół godziny lub tak. Następnie, ustawić go w dół i czekać na to, aby wyschnąć. Tkanina stanie się sztywna, gdy wyschnie, ale można ją usunąć ze stołka barowego. Możesz powtórzyć ten proces po raz drugi, jeśli potrzebujesz. Wynik procesu będzie zależał od tego, jak mocno narysowałeś tkaninę i wytrzymałość twojego stołka barowego.

Używanie cementu to świetny sposób na stworzenie unikalnych, rustykalnych sadzarek. To może być bardzo łatwy projekt, ale może być niechlujny. Wystarczy upewnić się, aby nosić rękawice podczas obsługi cementu, jak to jest bardzo niebezpieczne, aby dotknąć sproszkowany cement z gołymi rękami. Oprócz powodowania skrajnej suchości i oparzeń, cement może być również szkodliwy dla skóry, jeśli dostanie się do kontaktu z gołą skórą.

Do wykonania sadzarki cementowej, będziesz potrzebował wody do mieszania z cementem portlandzkim. Woda z kranu o temperaturze pokojowej jest idealna. Płytka wanna lub jednorazowy plastikowy pojemnik będzie działać dobrze. Pojemnik powinien być wystarczająco głęboki, aby można było wlać wodę do środka. Można również użyć plastikowego pojemnika jako formy. A kiedy masz cement, możesz użyć plastikowej szpatułki, aby nałożyć cement na wnętrze doniczki.

Jeśli chcesz mieć unikalny projekt, powinieneś poszukać pojemników o dziwnym kształcie i rozłożyć je na stole lub blacie. Jeśli chcesz proporcjonalną formę, powinieneś użyć pojemnika na lody lub pojemnika na twaróg. Aby dodać drenaż, powinieneś również dodać rurę PVC. Aby to zrobić, zmierz wysokość i wytnij ją odpowiednio. Kiedy już będziesz zadowolony z wysokości, wylej beton wokół niej.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane