Jak zrobić donice z płyt betonowych

Ten artykuł jest wynikiem naszej współpracy z diypoland.pl

Jeśli zastanawiasz się, jak zrobić donice z betonowej płyty, czytaj dalej, aby dowiedzieć się jak. Ten projekt jest prosty i nie wymaga dużych umiejętności. Możesz również użyć mniejszych doniczek, które możesz namoczyć w wodzie w małym stawie, który zrobisz na potrzeby projektu. Wystarczy upewnić się, że duże donice będą regularnie podlewane przez okres około miesiąca. Upewnij się, że postępujesz zgodnie z instrukcjami na opakowaniu, aby uniknąć cracking.

Pierwszy, trzeba będzie wyciąć formę podstawy. Beton powinien być tak głęboki, jak podstawa sadzarki. Upewnij się, że forma jest wyśrodkowana na podstawie i że spód betonu nie wystaje. Następnie umieść mini kubki papierowe wewnątrz betonu, zabezpieczając je w miejscu za pomocą kawałków drewna. Gdy beton stwardnieje, szlifować go lekko, aby usunąć wszelkie pęcherzyki. Po zrobieniu tego, można wypełnić sadzarka z sukulentów lub niskich rosnących roślin.

Jeśli chcesz, aby twoje betonowe sadzarki być w stanie spuścić, można włożyć plastikową nakrętkę butelki sody do betonowej mieszaniny. Dla większych garnków, może trzeba zrobić wiele otworów drenażowych. Następnie, można dodać około cala betonowej mieszaniny do każdego kubka. Kiedy mieszanina twardnieje, można użyć bloku szlifowania, aby wygładzić krawędzie. Gdy jesteś zadowolony z konsystencji betonu, możesz usunąć nadmiar betonu.

Jeśli chodzi o sadzenie sukulentów, betonowa sadzarka jest dobrym wyborem. Wymagają one niewielkiej konserwacji i wyglądają wyjątkowo. Betonowy planter ma zdolność do zapewnienia drenażu i kieszeni powietrznych dla sukulentów, które sprawiają, że są doskonałym wyborem dla wystroju. Plantatory powinny być nieparzyste i mieć kontrastujące kształty. Aby uzyskać zrównoważony wygląd, umieść kilka sukulentów w każdej donicy. A jeśli chcesz, aby były asymetryczne, umieść w nich kontrastujące rodzaje sukulentów.

Jeśli nie masz formy do kształtu, który chcesz, możesz użyć przezroczystej plastikowej torby na śmieci, aby wyścielić dno kartonu lub garnka. Możesz nawet przykleić ją do formy. Teraz wymieszaj mieszaninę cementu portlandzkiego i mchu torfowego. Ta mieszanka powinna być wilgotna, ale nie jest płynna. Powinien być w stanie utrzymać się razem, gdy formowane i ma wysoki kontrast wzór marmuru.

Typowy przepis na betonowe sadzarki jest dwa kubki cementu i pół kubka wody. Ta proporcja jest w porządku dla małych sadzarek. Większe sadzarki będą wymagały większego stosunku cementu do piasku. Ponadto, jeśli zamierzasz zrobić sadzarkę z wąską ścianą, będziesz potrzebował grubszej mieszanki typu milkshake. Możesz też zrobić kilka mniejszych donic lub użyć jednej dużej betonowej donicy.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane