Jak zrobić kieszonki na sztućce

Niezależnie od tego, czy serwujesz romantyczny, walentynkowy brunch, czy też przyjęcie dla nowożeńców, Twoje sztućce nabiorą uroku dzięki kilku kieszonkowym naczyniom. Ten darmowy wzór nauczy Cię jak sprawić, aby Twoje sztućce wyglądały wyjątkowo dzięki własnoręcznie wykonanym kieszonkom. Stworzenie własnego uchwytu na sztućce zajmuje mniej niż godzinę. Zacznij od zmierzenia szerokości swojego etui na sztućce. Być może będziesz musiał nieco dopasować wymiary, ale powinieneś mieć 5 równych przestrzeni o szerokości około 4 cm. Następnie użyj kredy krawieckiej, aby zaznaczyć kieszenie na etui na sztućce. Kiedy już zaznaczysz miejsca, złóż ją na pół i użyj zagnieceń jako swoich przewodników.

Teraz jesteś gotowy, aby rozpocząć tworzenie kieszeni na sztućce! Będziesz potrzebować 3 pasków tkaniny, które są różnej wielkości. Dwa paski będą miały osiem cali szerokości, a trzeci pięć cali. Użyj tępego narzędzia, aby zaprasować krawędzie na płasko. Kiedy kieszeń jest już gotowa, możesz ją wyeksponować na stole wraz ze swoimi sztućcami w pięknej prezentacji. Jeśli jesteś początkującym krawcowym, będziesz chciał się upewnić, że masz wystarczająco dużo tkaniny pod ręką.

Aby uatrakcyjnić kieszeń na sztućce, wybierz tkaninę z czerwonym i białym nadrukiem bawoła. Wytnij kontrastową tkaninę do siedmiu cali na pięć cali. Możesz również dodać małą frędzel do górnej i dolnej części kieszeni za pomocą prostej szpilki. Możesz uzyskać tkaninę kieszeni na sztućce w Hobby Lobby lub sklepie z tkaninami. Co więcej, możesz wybrać tkaninę, która pasuje do wystroju Twojej wakacyjnej imprezy.

Po przygotowaniu kieszeni na sztućce, możesz ją teraz uszyć. Zacznij od prawej strony tkaniny. Złóż ją na cztery i pół cala. Przeszyj przez wszystkie warstwy. Powtórz ten proces dla lewej i prawej strony. Ostatnim krokiem jest przyszycie pozostałego pellonu do tylnej strony prostokąta tła. Upewnij się, że tkanina jest na równi z pozostałymi dwoma warstwami.

Aby zrobić kieszenie na sztućce, złóż serwetkę tak, aby szwy były na dole. Możesz złożyć górny róg po przekątnej, aby spotkał się z dolnym. Podobnie złóż prawą stronę pod pierwszą warstwę, a następnie drugą. Teraz włóż sztućce do każdej kieszeni i zakończ prawą stroną. Alternatywnie, użyj krochmalu i żelazka, aby stworzyć wyprasowany wygląd.

Jeśli nie masz ochoty na szycie, możesz kupić gotową kieszeń na sztućce, która wygląda świetnie. Ten prosty projekt jest łatwy do wykonania i może być wykorzystany jako przysługa ślubna lub jako prezent dla przyjaciół i rodziny. Możesz nawet kupić dekoracyjne kieszenie na sztućce online, które są idealne do swobodnego lub eleganckiego wydarzenia. Kiedy jesteś gotowy, aby zrobić własną kieszeń, pamiętaj, aby dokładnie przestrzegać instrukcji.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane