Jak zrobić podwyższone grządki ogrodowe

Dobrym sposobem na uprawę różnych warzyw jest zastosowanie podwyższonych grządek. Podwyższone grządki są łatwiejsze w utrzymaniu niż tradycyjne granice i dają uprawom przewagę w rozwoju. Na przykład gleba erozyjna jest dobra dla roślin wymagających kwaśnej gleby i może przyspieszyć proces ich uprawy. Podwyższone łóżka są również wygodniejsze do pracy, ponieważ mają mini siedzisko zbudowane wokół krawędzi. W zależności od konkretnego stylu ogrodniczego, możesz dodać granicę do swojego łóżka.

Raised beds mogą być również zbudowane na szczycie istniejącego trawnika lub trawy. Jeśli chcesz uniknąć konieczności zakupu drogiej tarcicy, możesz zbudować je na szczycie trawy. W przeciwieństwie do drewnianych podniesionych łóżek, kopcowe łóżka mogą być łatwo zbudowane bez żadnych drewnianych wzmocnień. Mają one jednak tendencję do tracenia swojej początkowej formy po pewnym czasie, więc okresowe przerabianie może być konieczne. Jeśli jednak budujesz bardzo wysokie podniesione łóżko, rozważ użycie długich słupków, które są zakopane po zakończeniu procesu budowy.

Jeśli zaczynasz z podwójnie szerokim rzędem bel słomy, możesz zbudować podniesione łóżko bez boków w ogóle. Używając kompostu, siku i fusów z kawy, możesz stworzyć kieszeń w środku dla swoich roślin. Możesz również użyć starej deski położonej na boku, aby zrobić podwyższone łóżko, które może być używane do siedzenia lub miejsca do odpoczynku podczas ogrodu. Podniesione łóżka są w wielu różnych stylach, więc wybierz taki, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Istnieje kilka różnych rodzajów gleby, które można wykorzystać do budowy podniesionego łóżka. Istnieją workowe mieszanki, które zawierają chemikalia, aby zapobiec gniciu, a także można znaleźć kamień lawowy do drenażu. Jednakże, jeśli obawiasz się o chemikalia, można użyć polietylenu wyłożone łóżko zamiast. Alternatywnie, można również użyć krawężników kolejowych. Te łóżka są łatwe do zbudowania na górze ziemi, a nawet mogą być kolczaste z żelaznymi gwoździami.

Powinieneś zmierzyć obszar, który chcesz ogrodu. Łóżko, które jest cztery stopy szerokości lub mniej jest idealny, ale większe łóżka są trudniejsze do osiągnięcia w środku. Pamiętaj, aby wyciąć timery końcowe równo z długimi bokami. Upewnij się, że ściany są wyrównane ze sobą i użyj dwóch-1/2-calowych śrub pokładowych, aby zabezpieczyć je w miejscu. Możesz użyć tarcicy impregnowanej ciśnieniowo, ale pamiętaj, aby sprawdzić swoje pomiary przed przykręceniem ich. Pamiętaj, aby używać sprzętu ochronnego podczas pracy na podniesionych łóżkach.

Używanie starego plastikowego wiadra to kolejny łatwy sposób na zbudowanie podniesionych łóżek. Jeśli wolisz zbudować swoje podniesione łóżka ogrodowe bez potrzeby kleju, możesz użyć starych, wstępnie uformowanych stawów ogrodowych. Tylko pamiętaj, aby wywiercić otwory drenażowe, aby mogły pozostać stabilne. Wypełnij podniesione łóżko górną warstwą ziemi lub żwiru. Gdy gleba jest już włożona, posadź swoje nasiona i kwiaty. W ten sposób uzyskasz idealne miejsce do uprawy wszystkich warzyw.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane