Medale odlewane na zamówienie – jak wygląda proces produkcji?

medale pamiątkowe na zamówienie od firmy MCC Medale producenta odlewów

Medale odlewane na zamówienie to piękne, spersonalizowane nagrody, które można wręczyć przy różnych okazjach. Decydują się na nie nie tylko instytucje państwowe, lecz coraz częściej zamawiają je również prywatne podmioty. Jak wygląda proces produkcji medali odlewanych?

Zamówienie i projekt

Pierwszym krokiem do zamówienia medali okolicznościowych jest stworzenie własnego, unikatowego projektu. Na krążkach można umieścić różnego typu grafiki oraz informacje, w zależności od preferencji i potrzeb. W przypadku braku pomysłu istnieje możliwość skorzystania z pomocy doświadczonego grafika, który podpowie korzystne rozwiązania. Projekt medalu można dostarczyć w formie elektronicznej. Następnie, po jego analizie, przechodzimy do złożenia zamówienia. 

Na tym etapie ustalane są wszelkie kwestie formalne, związane na przykład z ilością zamawianych krążków. Bardzo istotnym aspektem jest termin realizacji zamówienia – warto mieć na względzie, że na dostawę produktów trzeba poczekać około 2-3 tygodni. Dlatego też nie należy czekać na ostatnią chwilę, mając tym samym pewność, że medale zostaną dostarczone na czas. Na etapie składania zamówienia klient określa również formę medalu – czy ma on być emaliowany, trójwymiarowy, a może klasyczny. 

Jak wygląda procedura produkcji medali okolicznościowych?

Medale pamiątkowe odlewane są przy pomocy specjalistycznych maszyn, lecz jednocześnie na każdym etapie produkcji kultywowana jest ponad 400-letnia tradycja polskiej sztuki odlewniczej. Na początek pracownicy wykonują poszczególne elementy formy odlewniczej i rdzeni odwzorowujących kształt medalu. Następnie odbywa się montaż oraz złożenie formy. Kolejno wypełnia się ją metalem ciekłym, a w następnym kroku wyjmuje z niej wykonany odlew. Bardzo ważnym aspektem jest czyszczenie odlewu, po którym można przejść do etapów związanych z obróbką oraz wykończeniem krążków. 

Sprawdź ofertę produecenta odlewów na zamówienie, firmę MCC Medale.

Jeżeli na medalach  ma się znaleźć kolor – ręcznie nanoszona jest emalia, co pozwala precyzyjniej dopracować każdy, nawet najdrobniejszy szczegół. Cała procedura produkcji zwieńczona jest umieszczeniem gotowych krążków w ozdobnych pudełkach bądź przewieszeniu ich przez dekoracyjne szarfy. Warto mieć na uwadze, że pomimo rozwoju technologii, wiele szczegółów wciąż jest dopracowywanych indywidualnie, co wpływa na wysoką jakość produktów. Sam proces produkcji trwa około 5-10 dni, jednak na realizację pełnego zamówienia trzeba poczekać od 2 do 4 tygodni, w zależności od wielkości nakładu czy stopnia skomplikowania prac, jakie trzeba przeprowadzić. 

Dlaczego warto wybrać medale odlewane?

Proces produkcji medali odlewanych zasadniczo różni się od procesu, który dotyczy medali z produkcji masowej. W pierwszym przypadku mamy bowiem do czynienia z indywidualnym projektem, który klient dostarcza we własnym zakresie bądź opracowuje z pomocą specjalisty. Jednocześnie, choć w odlewnictwie posiłkujemy się obecnie specjalistycznymi maszynami, niektóre prace wykonywane są odręcznie. 

Medale odlewane charakteryzuje dbałość o detale, trwałość i najwyższa jakość wykonania. Każdy etap produkcji nadzorowany jest przez osoby posiadające odpowiednie przygotowanie merytoryczne do tego typu pracy oraz bogate doświadczenie zawodowe. Warto więc zdecydować się na spersonalizowane krążki, które stanowią piękną pamiątkę na długie lata. Mogą być wręczane przy różnych okazjach, zarówno osobom prywatnym, jak i publicznym. 

Sprawdź ofertę medali odlewanych na zamówienie: https://mccmedale.pl/medale-odlewane/Podobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane