Jak prać ubrania w sposób ekologiczny? 

Pralka to stały element wyposażenia każdego domu. Pranie w zależności od potrzeb wykonujemy kilka razy w tygodniu lub nawet codziennie. Niezależnie od jego częstotliwości, trudno wyobrazić sobie wykonywanie codziennych obowiązków bez pomocy pralki. Dzięki niej jesteśmy w stanie uprać naszą odzież znacznie szybciej i jednocześnie skuteczniej pozbyć się trudnych do usunięcia plam i zabrudzeń. Jednocześnie nie zawsze zastanawiamy się nad tym, jak pranie ubrań w pralce może wpływać zarówno na środowisko, jak i na nas samych. W jaki sposób prać ubrania z myślą o środowisku i w bardziej ekologiczny sposób? Poznaj nasze sposoby. 

Pranie w stylu eko – środki czystości 

Lubimy, kiedy nasze ubrania pachną czystym praniem i świeżością. Jednocześnie na co dzień nie zawsze zastanawiamy się nad tym, co odpowiada za taki zapach. Odpowiedź tkwi oczywiście w detergentach, których w tym celu używamy. Większość popularnych proszków do prania i płynów do płukania to produkty zawierające składniki, które choć usuwają plamy i gwarantują piękny zapach odzieży, nie zawsze mają korzystny wpływ zarówno na nasze tkaniny, zdrowie, jak i środowisko. 

Dlaczego? W wielu produktach do prania jesteśmy w stanie znaleźć detergenty, jak i substancje (np. składniki kompozycji zapachowych), które mogą stać się przyczyną alergii skórnych, zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci. Z kolei inne składniki mogą okazać się szkodliwe dla środowiska. Jak sobie z tym radzić? 

Warto pamiętać, że na rynku dostępne są proszki i inne detergenty, które w swoim składzie zawierają bardzo proste, bezpieczne dla nas i środowiska i przede wszystkim skuteczne składniki. Co więcej, wiele z nich znajdziemy w swoim domu, co oznacza, że przy użyciu odpowiednich proporcji będziemy w stanie przygotować swój własny proszek do prania, a nawet wybielacz. Jeśli chcesz, żeby Twoje pranie pięknie pachniało, zamiast płynu do płukania użyj octu z kilkoma kroplami ulubionego olejku eterycznego. 

Ekologiczne pranie – akcesoria 

Ekologiczne pranie to nie tylko odpowiednie detergenty. Na przestrzeni ostatnich lat poważnym zagrożeniem dla środowiska, w tym organizmów wodnych, stał się mikroplastik, który jak się okazuje, jest obecny także w tkaninach syntetycznych. Na szczęście istnieje rozwiązanie tego problemu i jest nim filtr do mikroplastiku Electrolux. To praktyczne urządzenie redukuje ilość włókien mikroplastiku, które w trakcie prania dostają się do ścieków. Jest bardzo skuteczny i odpowiedni do każdej pralki Electrolux. 

Instalacja filtra jest prosta i nie wymaga skomplikowanych czynności. Co więcej, filtr jest zasilany ciśnieniem wody, więc nie musisz podłączać go do kontaktu. Filtr do mikroplastiku Electrolux to inteligentne urządzenie, które z łatwością dopasowuje się do Twojego cyklu prania, jednocześnie ograniczając szkodliwy wpływa mikroplastiku na środowisko. 

Ekologiczne pranie ubrań 

Dbanie i pranie swoich ubrań w nurcie eko to nie tylko korzystanie z bezpiecznych środków czystości czy też wybieranie przydatnych akcesoriów jak filtr do mikroplastiku Electrolux. To również sposób, w jaki pierzemy swoje ubrania. Temperatura prania czy załadunek bębna, choć wydają się drobnostką, w rzeczywistości nie pozostają bez znaczenia dla nas i środowiska.  

Stąd warto zadbać o to, by bęben pralki zawsze był w pełni załadowany. Dzięki temu nasze ubrania nie będą się niszczyć, a my nie będziemy zużywać tak dużo wody przy jednym cyklu prania. Kolejny element to odpowiednia temperatura. Zbyt wysoka nie tylko może niekorzystnie wpłynąć na tkaniny, ale jednocześnie przyczynia się do zużywania większej ilości energii elektrycznej. 

Jeśli zależy nam na ekologicznym praniu ubrań z myślą o naszym środowisku, warto rozważyć wybór nowoczesnej pralki. Aktualnie na rynku posiadamy szeroki wybór inteligentnych urządzeń, które samodzielnie dopasowują swoje parametry prania do załadunku. Co więcej, posiadają także specjalne programy, które umożliwiają pranie odzieży w trybie eco, a do tego bezpieczne pranie bardzo delikatnych i wymagających tkanin. Podobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane