Jak przyrządzić kotlety wieprzowe, aby były miękkie i soczyste

Sekretem delikatnych kotletów wieprzowych jest marynowanie mięsa przez noc. Marynata dodaje mięsu smaku, zapewniając mu soczystą i miękką konsystencję. Po zamarynowaniu, kotlety powinny zostać ugotowane do temperatury wewnętrznej 145 stopni Fahrenheita. Zwykle trwa to około trzech do pięciu minut na stronę. Kiedy kotlety są gotowe, zdejmij je z patelni i pozwól odpocząć przez trzy minuty przed podaniem.

Umieść kotlety wieprzowe w płytkiej misce z mąką i solą. Dobrze wymieszaj. Następnie zanurz je w mieszance jajka i mąki. Wciśnij kotlety do mieszanki i upewnij się, że są równomiernie pokryte. Gotuj kotlety przez 3 do 4 minut z każdej strony. Powtórz czynności z pozostałymi kotletami, aż do wykorzystania całej mąki. Po zakończeniu, umieść je w naczyniu do serwowania.

Dla najlepszych rezultatów, dopraw mięso wybranymi przez siebie ziołami i przyprawami. To nada mu bogaty, aromatyczny smak. Po odpoczynku będzie delikatne i soczyste. Kotlety wieprzowe, które były marynowane przez noc są lepsze niż te, które były marynowane przez kilka godzin. Podobnie, kotlety wieprzowe marynowane przez noc mogą być spożywane następnego dnia. Po zamarynowaniu, ważne jest, aby odpocząć mięso przez co najmniej 30 minut przed podaniem.

Przed podaniem, należy dodać obfitą ilość oliwy z oliwek na żeliwną patelnię. Rozgrzać patelnię, aż zacznie dymić. Dodaj kotlety wieprzowe, odwracając je raz. Po dwóch minutach kotlety powinny być głęboko złotobrązowe. Sprawdź temperaturę mięsa za pomocą termometru. Powinna ona wynosić co najmniej 135 stopni Fahrenheita. Po zakończeniu, odpocznij kotlety i dopraw je do smaku.

Po przygotowaniu kotletów wieprzowych, solenie ich może dodać więcej smaku do mięsa i utrzymać je delikatne i soczyste. Aby zamarynować kotlety wieprzowe, wymieszaj 1 szklankę zimnej wody z jedną czwartą szklanki soli koszernej. Dokładnie wymieszaj, aby kotlety wchłonęły sól. Pozostaw kotlety w solance na co najmniej 15 minut. Po tym czasie należy opłukać kotlety w zimnej wodzie i osuszyć je papierowymi ręcznikami.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane