Jak zrobić cukier puder bez użycia młynka

Jak zrobić cukier puder bez użycia młynka? Jeśli masz młynek do kawy lub młynek do przypraw, możesz nie mieć słoika na cukier puder. Jeśli nie masz młynka do kawy, możesz zrobić cukier puder ręcznie. Wystarczy użyć moździerza i tłuczka, aby rozgnieść kryształki cukru na drobny proszek. Następnie przechowuj go w spiżarni do długotrwałego użytku.

Następnym krokiem jest przesianie cukru, który może być grudkowaty. Kupiony w sklepie cukier puder zazwyczaj zawiera skrobię kukurydzianą, która zapobiega jego zbrylaniu się. Jeśli jednak unikasz kukurydzy, możesz pominąć ten krok. Aby uzyskać bardzo drobny cukier puder, użyj robota kuchennego o dużej mocy. Ta metoda daje drobniejszą konsystencję, więc może być stosowana w każdym przepisie, który wzywa do cukru pudru.

Inna opcja mielenia cukru to użycie młynka do kawy. Młynki do kawy nie trzymają tyle cukru, co blender lub robot kuchenny. Jednak mogą one produkować drobny proszek, który może być używany w pieczeniu. Jeśli nie posiadasz robota kuchennego, możesz zrobić cukier puder bez młynka, używając młynka do kawy. Dwa główne składniki do produkcji cukru pudru to cukier i skrobia kukurydziana.

Cukier puder, który można wykorzystać w przepisach na pieczenie, jest również znany jako cukier puder. Nazwa jest myląca, ponieważ jest to forma białego cukru, który został przetworzony i połączony ze skrobią kukurydzianą, aby pomóc zapobiec zbrylaniu. Skrobia stosowana w cukrze pudrze nie jest zbyt wysokiej jakości, a składniki nie są czyste. Kiedy robisz własny cukier puder, możesz użyć nierafinowanego cukru granulowanego, który zawiera śladowe minerały i zapewni bardziej naturalny smak.

Aby zrobić cukier puder, będziesz potrzebować 1 filiżanki cukru granulowanego. Połącz go z jedną łyżeczką skrobi kukurydzianej, aby go zagęścić i zapobiec zbrylaniu się. Możesz go przechowywać lub użyć od razu. Jeśli nie masz młynka do kawy, możesz również użyć robota kuchennego lub blendera, aby zrobić cukier puder. Kroki są podobne do tych dla używania robota kuchennego.

Aby zrobić cukier puder bez młynka do kawy, musisz najpierw zebrać trochę granulowanego cukru i dodać skrobię kukurydzianą. Następnie użyj tego cukru w każdym przepisie, który wymaga cukru pudru. Możesz zachować cukier puder w szczelnym pojemniku do nieokreślonego użytku. Korzyści z domowej roboty cukru pudru jest wiele. Robienie go w domu jest znacznie tańsze niż kupowanie cukru pudru w sklepie.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane