Jak zrobić sok sosnowy

Jeśli jesteś zainteresowany dowiedzeniem się jak zrobić sok sosnowy, to trafiłeś we właściwe miejsce. Tutaj dowiesz się jak wykorzystać sok sosnowy do produkcji farb, żywicy sosnowej i nie tylko. Jest to proste do wykonania i może cieszyć się nim cała rodzina. Głównym problemem jest to, czy sok sosnowy jest bezpieczny do stosowania wokół dzieci, jednak. Możesz również podjąć środki ostrożności, aby zapewnić bezpieczeństwo drzewa.

Pierwszy, będziesz potrzebował drzewa z bielą około trzech stóp nad ziemią. Ten materiał jest zwykle 10 cali szerokości i sześć cali wysokości. Aby zebrać biel, wytnij pień drzewa w kształcie litery „V”, a następnie użyj drewnianego kołka, aby utrzymać go w miejscu. Zapobiegnie to uszkodzeniu drzewa przez owady i choroby. Gdy masz już biel, będziesz potrzebował pojemnika i lejka.

Sok jest lepki i trudny do zeskrobania, więc będziesz musiał użyć szklanego słoika lub starego noża do masła, aby zebrać żywicę sosnową. Podczas zbierania żywicy sosnowej, będziesz musiał być ostrożny, ponieważ sok z drzewa jest często używany do leczenia drzew. Ważne jest, aby zostawić sok na drzewie, jak to możliwe, jednak jeśli sok jest zamrożony i twardy, możesz chcieć zeskrobać go z drzewa.

Pierwszy, będziesz potrzebował martwej sosny. Drewno limbowe zmieni kolor na pomarańczowy lub biały w miarę starzenia się. Aby zrobić smołę sosnową, będziesz musiał zebrać to drewno w ognioodpornym pojemniku. Nie musi on być tej samej wielkości co ten, którego używasz do produkcji drewna sosnowego i powinieneś zakopać go w ziemi. Pamiętaj jednak, aby zakopać pojemnik wystarczająco głęboko, aby był chroniony przed wysokimi temperaturami.

Wybór odpowiedniego soku jest kluczowy. Świeży sok ma lepsze właściwości klejące, więc szukaj sosny w swojej okolicy. Możesz również zbierać soki w okresie zimowym, gotując korzenie swoich drzew. Pamiętaj jednak, aby nie stukać w drzewo zbyt wcześnie. Możesz w ten sposób uszkodzić drzewo. Jeśli stukniesz je zbyt wcześnie, umrze i nie będziesz mógł go już wykorzystać. Dobrze przycięta sosna zrobi dobry sok na klej.

Przy zbiorze sosny upewnij się, że zostawisz wystarczająco dużo żywicy, aby drzewo dojrzało. Chcesz zebrać wystarczająco dużo żywicy, aby stworzyć wspaniały sosnowy salve. Ważne jest również, aby pozostawić wystarczającą ilość żywicy na drzewie, aby umożliwić drzewu wyleczenie się. Podczas zbierania sosny, staraj się pamiętać, że sok jest twardszy w chłodniejszej pogodzie i bardziej miękki w cieplejszej. Sok z sosny możesz również wykorzystać do zrobienia świeczki.

Po zebraniu soku, będziesz musiał przygotować podłoże do procesu fermentacji. Często jako substrat dobrze sprawdza się wysuszony gnój zwierząt roślinożernych. Inną opcją dla substratu są trociny z prawdziwego drewna lub sierści zwierząt. Substrat sprawi, że twój sosnowy pak będzie mocniejszy. Jeśli jednak używasz węgla drzewnego, będziesz musiał użyć połowy jego ilości. Do smoły sosnowej możesz również dodać wosk pszczeli i łój. Oba te składniki zwiększą jego elastyczność.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane