Jak zrobić iOS z Androida

Jak zrobić iOS z Androida

Opracowanie aplikacji dla innego systemu operacyjnego nie jest małym wyczynem. Użytkownicy iOS płacą premię za urządzenia, które działają w ekosystemie, który jest zamknięty przez Apple. iOS jest jedynym systemem operacyjnym, który będzie działać na sprzęcie Apple, i nie może być zainstalowany na żadnym innym sprzęcie. W rzeczywistości, Apple jest tak ochronny swojego flagowego produktu, że będzie podjąć działania prawne przeciwko każdemu, kto modyfikuje oprogramowanie. Na szczęście, tego typu działania prawne są rzadkie i zostały zgłoszone tylko w ciągu ostatnich kilku lat. Jest również znacznie łatwiejsze tworzenie oprogramowania dla Androida, ponieważ istnieje wiele narzędzi open source do budowania UI i komponentów.

Poza oczywistymi wymaganiami dotyczącymi kodowania i testowania, programiści muszą również uwzględnić różne rozmiary ekranu znajdujące się w szerokiej gamie urządzeń z systemem Android. Większość z tych urządzeń to smartfony, ale tablety i netbooki również można znaleźć na wolności. Aby uczynić rzeczy jeszcze bardziej skomplikowane, istnieje wiele różnych języków do rozważenia. Nie jest rzadkością znalezienie aplikacji z wieloma bazami kodu, z których wszystkie są sparowane z niestandardowymi ikonami.

Warto również zauważyć, że Apple sprawia, że dużo łatwiej jest rozwijać aplikacje iOS niż to jest dla Androida. Możesz użyć wielu frameworków Apple do budowania aplikacji, i możesz uzyskać więcej bang za swoje pieniądze, jeśli jesteś gotów nauczyć się kilku skrótów kodowania Apple. Ponadto wiele narzędzi do rozwoju mobilnego oferuje bezpłatne wersje próbne swoich produktów, w tym Xcode i Google’s Android Studio. Te narzędzia są szczególnie przydatne, gdy musisz zoptymalizować konkretną funkcję w swojej aplikacji na iOS.

Nie bez powodu aplikacje na iOS i Androida były przez lata przedmiotem licznych badań. W rzeczywistości, to był dobrze utrzymany sekret, że Apple’s iOS jest rzeczywiście bardziej wydajne niż konkurencja. Jednym z głównych powodów jest fakt, że Apple jest bardziej ostrożny w kwestii bezpieczeństwa. Apple nie chce, aby użytkownicy wykorzystali błąd w systemie operacyjnym, więc można znaleźć, że wiele wad bezpieczeństwa są naprawiane w następstwie aktualizacji oprogramowania. Podobnie, iOS jest bardziej stabilny dla deweloperów. iPhone ma szereg zabezpieczeń chroniących prywatność użytkowników, co jest ważne w coraz bardziej połączonym świecie. Na przykład wbudowana w iOS przeglądarka Safari jest najbezpieczniejszą przeglądarką internetową w przestrzeni mobilnej. To sprawia, że jest to warta uwagi platforma rozwojowa dla deweloperów.

Warto również zauważyć, że urządzenia z systemem Android i iOS dzielą wiele godnych uwagi funkcji, w tym Google Chrome i Gmail. Możesz również użyć Androida, aby uzyskać dostęp do innych aplikacji internetowych, w tym tych zaprojektowanych przez dostawców zewnętrznych. Na przykład, przeglądarka Safari firmy Apple jest domyślną przeglądarką na wszystkich iPhone’ach. W tym samym duchu, przeglądarka Chrome Androida jest dobrze przystosowana do wyświetlania stron internetowych z dużą ilością wizualnego bałaganu, takich jak filmy i duże obrazy. Warto również zauważyć, że Android ma wbudowaną funkcję, która pozwala użytkownikom przełączać ekrany za pomocą machnięcia nadgarstkiem.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane