Jak zrobić modele z plasteliny

Wynalazca plasteliny był nauczycielem sztuki. Próbował on znaleźć łatwy w użyciu materiał do modelowania i wpadł na pomysł plasteliny. Pomimo tego, że twór ten był pierwotnie pomocą dydaktyczną, szóstka dzieci, które uczył za pomocą tego materiału, uwielbiała się nim bawić. W rzeczywistości nazwa plastelina pochodziła od rodziny nauczyciela, więc nie jest zaskoczeniem, że została tak nazwana przez dzieci.

Jedną z głównych zalet plasteliny jest jej wszechstronność, co czyni ją doskonałym wyborem dla wielu artystów. Jest bezpieczna i łatwo dostępna, ale jeśli planujesz zrobić duże modele, prawdopodobnie będziesz musiał kupić więcej plasteliny niż myślisz, że będziesz potrzebował. Plastelina może również stać się twarda, jeśli jest niewłaściwie przechowywana. Zanieczyszczenia, takie jak olej, mogą powodować szybkie twardnienie plasteliny. Aby temu zapobiec, możesz przechowywać ją w ciemnej szafce lub szczelnie zamkniętym pojemniku.

Proste rzemiosło róży z plasteliny jest doskonałym przykładem. Wystarczy owinąć drewniany patyk w zieloną plastelinę i będziesz miał piękną plastelinową różę. Jeśli nie jesteś pewien, od czego zacząć, spróbuj użyć opuszków palców, aby zrobić płatki. Po wykonaniu łodygi, zrób serce róży na żółto. Dodaj zieloną łodygę, aby ją wykończyć. Dla bardziej zaawansowanego rzemiosła, możesz zrobić róże w każdym kolorze, który chcesz.

Plastelinowe jajko wielkanocne to kolejny świetny sposób na stworzenie rzemiosła bez bałaganu. Jajka mogą być ponownie wykorzystane i jest to krok w górę od playdoh dla młodszych dzieci. Plastelina jest uniwersalnym materiałem modelarskim dla wszystkich grup wiekowych, a ponieważ nie wysycha, łatwo jest przerwać i rozpocząć projekt. Jest również miękka zaraz po wyjęciu z opakowania. Potrzebuje tylko trochę ciepła, aby być plastycznym.

Choć istnieje wiele rodzajów modeliny, dwa najbardziej powszechne są na bazie wody i oleju. Oba typy są wielokrotnego użytku, a glina na bazie oleju jest często określana jako plastelina. Jedyną prawdziwą różnicą między nimi jest to, że pierwszy może być ponownie użyty, podczas gdy drugi może być przechowywany przez lata. Niezależnie od tego, jaki rodzaj plasteliny wybierzesz, kluczem jest zabawa z nią! Rezultaty są nieskończone.

Po przygotowaniu zielonej plasteliny, możesz teraz uformować ją wokół drutów lub główki kwiatka. Po uformowaniu główki kwiatu, możesz następnie uformować liście, postępując według tych samych instrukcji, co w przypadku płatków. Liście można uformować poprzez przyklejenie krótkich drucików przez środek plasteliny. Kiedy główka kwiatu jest gotowa, możesz osadzić ją na łodydze. Powtórz ten proces, aby zrobić kilka kwiatów.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane