Jak zrobić wodę ryżową na włosy

Aby użyć wody ryżowej do włosów, należy sfermentować płyn, co obniża poziom pH. Pozwól mieszance fermentować przez 12 do 24 godzin, a następnie spłucz włosy jak zwykle. Ta domowa płukanka zapewni Twoim włosom zastrzyk witamin i minerałów. Jeśli używałaś obciążonych chemią szamponów i odżywek, docenisz fakt, że to naturalne, wolne od chemii rozwiązanie zrobi to samo!

Pomimo naturalnych korzyści płynących z wody ryżowej, wciąż ważne jest, aby zauważyć, że jej popularność nie została zweryfikowana naukowo. Nie ma długoterminowych badań, które zostały przeprowadzone z wodą ryżową, ale zwolennicy twierdzą, że może ona poprawić elastyczność włosów, dodać połysk i zminimalizować łamanie się. Chociaż może zawierać przydatne witaminy i białka, nie ma dowodów na poparcie tych twierdzeń. W rzeczywistości woda ryżowa może być tanią i skuteczną alternatywą dla drogich szamponów i odżywek.

Ale chociaż woda ryżowa od dawna jest używana w Azji jako środek do pielęgnacji włosów, jej popularność dopiero niedawno rozprzestrzeniła się w świecie zachodnim. Większość zastosowań wody ryżowej na zachodzie dotyczy Europy i Ameryki Północnej. Mieszkańcy Zachodu od dawna szukają naturalnych środków dla swojego zdrowia, a woda ryżowa doskonale wpisuje się w ten trend. Celebryci tryskali korzyściami płynącymi z wody ryżowej, a fryzjerzy zaczęli ją nawet promować.

Najlepiej robić małe partie wody ryżowej, ponieważ jest ona nietrwała i powinna być przechowywana w lodówce. Pamiętaj, aby po tygodniu wyrzucić resztki wody ryżowej. Możesz stosować ją bezpośrednio na włosy lub używać w innych produktach. Możesz nawet przechowywać ją w lodówce, pod warunkiem, że jej nie spożyjesz. Jeśli nie używasz jej codziennie, zauważysz znaczną poprawę elastyczności swoich włosów!

Według Weezy’ego, fryzjera celebrytów z Upgrade, woda ryżowa pomaga wzmocnić włosy i skórę głowy, co sprzyja zdrowemu wzrostowi. Woda ryżowa zawiera również niezbędne witaminy i minerały dla zdrowia włosów. Ostatnie badanie wykazało, że może poprawić połysk włosów i wzmocnić mieszki włosowe. Jest to doskonały domowy środek na suche i zniszczone włosy. Możesz więc spróbować go na własną rękę, aby sprawdzić, czy działa dla Ciebie!

Po namoczeniu ryżu i pozostawieniu go do siedzenia przez około dwadzieścia minut, możesz następnie zastosować wodę ryżową bezpośrednio na włosy. Następnie dokładnie spłucz. Niektórzy ludzie przysięgają na ten zabieg. Należy jednak pamiętać, że woda ryżowa może powodować podrażnienia, jeśli jesteś na nią wrażliwa. Jednakże, korzyści są tego warte. Istnieje wiele korzyści płynących z używania wody ryżowej do włosów – upewnij się tylko, że dokładnie przestrzegasz wskazówek!

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane