Jak zrobić przezroczysty obraz w programie GIMP

Jak zrobić przezroczysty obraz w programie GIMP

Tworzenie przezroczystego obrazu w GIMP-ie jest łatwe i nie jest tak trudne, jak się wydaje. W programie GIMP możesz zastąpić tło dowolnego obrazu przezroczystą warstwą i zapisać ją w pliku PNG. To nie jest tylko dla zdjęć chociaż, może być również używany do tworzenia projektów lub wymazać tło obrazu. Proces jest prosty, ale zajmuje kilka minut.

Najlepiej zacząć od wybrania warstwy obrazu w dolnej części ekranu. Istnieje wiele różnych narzędzi dostępnych do tworzenia przezroczystych obrazów w GIMP, ale najłatwiejszym jest prawdopodobnie Fuzzy Select. Będziesz musiał przytrzymać klawisz Command podczas klikania narzędzia Fuzzy Select. Narzędzie to usunie obszary w tle twojego obrazu na podstawie schematu kolorów i struktury. Tworzenie przezroczystego tła za pomocą narzędzia Fuzzy Select to świetna opcja, jeśli masz tło, które składa się z różnych kolorów.

Wybieranie oktaw jest nieco bardziej skomplikowane, ale możesz to zrobić, jeśli jesteś skłonny włożyć w to trochę czasu. Możesz to również zrobić, używając narzędzia Ellipse (Elipsa). Narzędzie Ellipse to świetny wybór, jeśli pracujesz z okrągłym obiektem, takim jak piłka. Jest to prawdopodobnie najbardziej przydatne narzędzie do edycji krawędzi na zaokrąglonym obiekcie.

Innym fajnym sposobem na stworzenie przezroczystego obrazu w GIMP-ie jest użycie narzędzia Select by Color (Zaznacz według koloru). Narzędzie to znajduje się w panelu Narzędzia, do którego dostęp uzyskasz, klikając ikonę Windows w górnej części okna GIMP-a. Możesz również uzyskać dostęp do tego narzędzia, klikając prawym przyciskiem myszy warstwę obrazu i klikając „Edytuj” w menu kontekstowym. Możesz również dodać przezroczystość do warstwy, klikając „Dodaj kanał alfa”.

Przybornik Warstwy znajduje się po prawej stronie okna GIMP-a. Kliknij ikonę Windows, aby otworzyć okno narzędziowe Warstwy. Możesz również użyć skrótu klawiaturowego Ctrl-L, aby otworzyć to okno. Istnieje wiele innych narzędzi do wyboru, ale te trzy zrobią sztuczkę. Warto również rozważyć narzędzie Lasso, które pozwala na wyznaczenie ścieżki wokół obiektu.

Nie jest tajemnicą, że GIMP posiada szereg narzędzi do edycji tła. Istnieje wiele, które robią to samo, ale inne, które są bardziej niejasne. Jest Lasso i Fuzzy Select, ale nie są jedynymi. Istnieją również narzędzia, które pozwalają wybrać obiekty o różnych kształtach i rozmiarach. Możesz też robić całkiem fajne rzeczy za pomocą myszy i pędzla, na przykład tworzyć maski. Jeśli chcesz zobaczyć, co robisz przed rozpoczęciem edycji, możesz wypróbować tryb podglądu.

Jeśli szukasz bardziej zabawnego sposobu na stworzenie przezroczystego obrazka w GIMP-ie, możesz wypróbować narzędzie Ellipse. To narzędzie jest najlepszym wyborem, jeśli pracujesz z zaokrąglonymi obiektami, takimi jak piłka.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane