Jak zrobić lustrzany obraz w edytorze tekstu

Jak zrobić lustrzany obraz w edytorze tekstu

Przedstawiamy materiał opracowany na zlecenie ciekawostki.com.pl

Tworzenie lustrzanego odbicia w Wordzie można zrobić łatwo za pomocą narzędzi i opcji w programie Microsoft Word. W programie Microsoft Word można tworzyć lustrzane odbicia tekstu, obrazów i zdjęć. Możesz również odwrócić tekst, korzystając z elementów sterujących Format Shape. Możesz również dodawać łącza do obrazów w programie Microsoft Word, a także możesz usuwać tło obrazów.

Aby utworzyć lustrzane odbicie w programie Word, należy najpierw wstawić do dokumentu obraz. Możesz użyć obrazu, który już znajduje się w dokumencie, lub użyć obrazu, który został utworzony. Jeśli utworzyłeś obraz w innym programie, możesz go skopiować do programu Word, ale jeśli chcesz go wstawić do programu Word, musisz go obrócić. Do przerzucania obrazów możesz również użyć narzędzia obracania programu Microsoft Word. To narzędzie pozwoli Ci obrócić obraz w pionie lub poziomie. Pozwoli Ci również odwrócić obraz pod kątem. Możesz również odwrócić obraz, jeśli chcesz go wydrukować do góry nogami. Jeśli chcesz go wydrukować, musisz go odwrócić w oknie dialogowym „Właściwości drukowania”.

Aby wykonać lustrzane odbicie obrazu, należy przejść do zakładki Format narzędzi obrazkowych. Stamtąd trzeba będzie kliknąć na obraz, który ma być lustrzany, a następnie kliknąć przycisk Obróć. Następnie trzeba będzie zmienić stopień obrotu. Możesz to zrobić wpisując go w pole tekstowe lub kliknąć na „strzałkę w górę”, aby zwiększyć stopień w krokach co 10. Możesz również zmienić stopień, klikając „strzałkę w górę” bezpośrednio na obrazie. Jeśli chcesz usunąć kolor, możesz to zrobić, wybierając opcję „Bez wypełnienia” w zakładce Fill & Line w Shape Options. Możesz również wybrać opcję „Fit to Page”, aby powiększyć obrazek. Możesz również zmniejszyć rozmiar obrazka wybierając „Fit to Page” i klikając przycisk „Reduce”.

Gdy masz już obrazek w Wordzie, możesz go następnie wstawić do dokumentu. Możesz również wstawić obiekt WordArt, jeśli chcesz użyć obrazka jako obiektu tekstowego. Obiekt ten możesz wstawić z menu Format. Możesz również wybrać „3-D Rotation” z panelu Format Picture. Dzięki temu będziesz mógł obrócić obraz w przestrzeni trójwymiarowej.

Po wstawieniu obrazu możesz również odwrócić tekst, wybierając przycisk „Format kształtu”. Okno dialogowe „Format kształtu” zostanie otwarte po prawej stronie zawartości dokumentu. Następnie musisz kliknąć przycisk „OK” . Spowoduje to zapisanie wprowadzonych zmian. Jeśli chcesz wydrukować lustrzane odbicie, musisz wybrać okno dialogowe „Właściwości drukowania” i kliknąć pole wyboru „Obraz lustrzany”.

Możesz również wydrukować lustrzany obraz wybierając opcję „Flip Horizontally” w menu „Show Details”. Ta opcja jest dostępna w wielu aplikacjach, można ją również znaleźć w ustawieniach drukarki.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane