Jak tworzyć tabele w edytorze tekstu

Jak tworzyć tabele w edytorze tekstu

Tworzenie i edycja tabeli w programie Microsoft Word to szybki i łatwy sposób na tworzenie i modyfikowanie struktur tabel. Możesz również dodać obramowanie lub cieniowanie do swojej tabeli. Tabele mogą być używane do organizowania informacji w kolumny i wiersze. Jest to szczególnie przydatne, gdy trzeba zorganizować informacje, które są rozłożone na wielu stronach. Do swojej tabeli możesz również dodać obrazy. Tabela posiada uchwyt zmiany rozmiaru znajdujący się w prawym dolnym rogu. Możesz zmienić rozmiar tabeli albo dodać lub usunąć wiersze i kolumny.

Funkcja Konwertuj tekst na tabelę to szybki i łatwy sposób na oddzielenie pól w dokumencie. Możesz oddzielić pola za pomocą przecinków, tabulatorów lub spacji. Możesz sprawdzić tę funkcję, jeśli kopiujesz informacje ze stron internetowych lub innych źródeł.

Aby rozpocząć, wybierz przycisk Tabela na karcie Wstawianie. Spowoduje to otwarcie paska narzędzi Tabele i obramowania. Na pasku narzędzi Tabela znajduje się ikona tabeli oraz pasek menu. Menu Tabela zawiera opcje fizycznej zmiany rozmiaru kolumn i wierszy, dodania cieniowania oraz dodania lub usunięcia obramowania. Możesz także zmienić rozmiar tabeli za pomocą myszy. Możesz także wybrać wiele wierszy i kolumn naraz. Możesz nawet łączyć wiersze i kolumny, aby tworzyć ciekawe układy. Możesz również zmienić styl tabeli, korzystając z galerii Style tabel.

Możesz również wypróbować Selektor tabeli. Ten graficzny pasek menu wyświetla skrzyżowane strzałki, które pomogą Ci wybrać najlepszy układ tabeli dla Twojego dokumentu. Może być konieczne najechanie myszką na tę funkcję, aby zobaczyć jej pełne możliwości. Jeśli wybierzesz odpowiedni układ tabeli, zostaniesz nagrodzony automatycznie pływającą tabelą. Zakładki są świetnym sposobem na uporządkowanie tabeli, ale mogą wymagać dostosowania, jeśli zmienią się Twoje marginesy.

Istnieje wiele funkcji tabeli do wyboru. Na przykład, możesz wybrać jeden z wielu stylów, takich jak Kolumny pasmowe, Pierwsza kolumna, Ostatnia kolumna i Wiersz całkowity. Nie wszystkie style mogą mieć zastosowanie w Twoim dokumencie, ale możesz wybrać z różnych pól wyboru, aby znaleźć najlepszy styl dla Twojej tabeli. Tabele mogą być również zagnieżdżone, więc możesz stworzyć tabelę jednego typu wewnątrz innej.

Możesz również rysować tabelę za pomocą myszy. Może to być przydatne do pozycjonowania tabeli na środku strony. Jeśli masz obrazek, który jest większy niż dostępne miejsce w komórce, zostanie on przycięty, aby się zmieścił. Oprócz rysowania tabeli, możesz również użyć strzałek i kursora do wyrównania komórek w tabeli. Jeśli trzeba stworzyć tabelę o dziwnym kształcie, np. koła, należy użyć funkcji Rysuj tabelę.

O tworzeniu i edycji tabeli warto wiedzieć wiele rzeczy. Ale jeśli dopiero zaczynasz, to jest kilka prostych kroków, które warto wykonać.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane