Jak zrobić zapalniczkę w Minecraft

Jak zrobić zapalniczkę w Minecraft

Posiadanie zapalniczki w Minecraft może być bardzo przydatne na wiele sposobów. Można jej użyć do podpalenia wszelkiego rodzaju przedmiotów, a nawet spalenia łatwopalnych bloków. Może być również użyta do rozpalenia Netheru, aby umożliwić wejście do niego. Można też robić pochodnie, które są świetnym źródłem oświetlenia. Możesz nawet użyć zapalniczki, aby strzelać płonącymi strzałami w mobów.

Zapalniczka jest również przydatna do kauteryzacji ran. Jeśli zamierzasz używać tego przedmiotu, powinieneś pamiętać o regularnym ładowaniu go olejem do lamp. W przeciwnym razie nie będzie ona działać. Jeśli trzeba zrobić kotlet, można zaoszczędzić sporo węgla, używając zapalniczki zamiast kuchenki.

Jedną z najbardziej imponujących cech zapalniczki jest jej zdolność do spalania łatwopalnych bloków. Jest to ważne, gdy próbujesz oswoić moby. Ułatwia także podpalanie bloków i budynków. Poza tym, posiadanie zapalniczki pomoże Ci również w nawigacji po ciemku. Możesz również użyć zapalniczki do strzelania płonącymi strzałami, które pomogą Ci zabić więcej mobów. Jednak zapalniczki są bardzo niebezpieczne i trzeba się z nimi obchodzić ostrożnie.

Kolejną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę przy zapalniczkach jest to, że są one bardzo drogie. Do ich wykonania potrzebne są cztery sztabki stali, co nie jest takie tanie. Można jednak zaopatrzyć się w tańszą alternatywę dla stali, którą jest krzemień. Zapalniczkę można również naprawić, co przydaje się w przypadku pożaru. Aby naprawić zapalniczkę, wystarczy użyć stalowego pręta. Zapalniczka posiada pasek paliwa, który można uzupełnić płynem do zapalniczek. Możesz również umieścić ją w piecu, aby przetopić rudę żelaza na sztabki żelaza. Możesz również użyć zapalniczki do rozpalenia trotylu.

Zapalniczka przydaje się również do robienia palenisk. Można za jej pomocą tworzyć paleniska i podpalać wszelkiego rodzaju przedmioty, w tym drewno i netherrack. Ma dużą liczbę zastosowań, a przy tym nie jest aż tak trudna do wykonania. Jeśli szukasz zapalniczki o wielu zastosowaniach, powinieneś rozważyć użycie złotej zapalniczki. Zapalniczka ta jest również mocniejsza od przeciętnej zapalniczki i może wzniecić ogień, który jest niezwykle gorący. Ponadto, złota zapalniczka ma 64 zastosowania.

Kolejną ciekawą funkcją jest stół do craftingu. Jest to świetny sposób na tworzenie innych przydatnych przedmiotów w Minecraft. Możesz stworzyć lampkę dynamitu, a nawet zrobić glowstone. Możesz również stworzyć drewniane deski i kije. Możesz nawet zrobić drewniany kilof. Możesz wykonać te przedmioty przeciągając je do swojego inwentarza i umieszczając je w obszarze craftingu.

Stół do craftingu posiada również wiele innych funkcji, takich jak tworzenie pieca, węgla drzewnego i lampy z czerwonego kamienia. Możesz nawet zrobić lampę dynamitową przy użyciu żelaznej sztaby i krzemienia. Stół do craftingu możesz umieścić w dowolnym miejscu w świecie gry. Otworzy to zupełnie nowy zestaw opcji craftingu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane