Jak samodzielnie zrobić pasemka do włosów

Jak samodzielnie zrobić pasemka do włosów

Niezależnie od tego, czy chcesz dodać włosom blasku, czy stworzyć naturalny, muśnięty słońcem wygląd, możesz to łatwo zrobić w domu. Ale zanim wyjdziesz i kupisz garść farby do włosów, musisz zrobić trochę badań. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zacząć.

Pierwszym krokiem jest przygotowanie włosów do farbowania. Należy zacząć od umycia włosów szamponem i nałożenia odżywki, aby usunąć wszelkie pozostałości po poprzednim farbowaniu. Upewnij się również, że włosy są całkowicie suche. Jeśli Twoje włosy są w dobrym stanie, będziesz miała mniej problemów z ich podświetleniem.

Następnie musisz zdecydować, czy do nakładania farby użyjesz folii czy pędzla. Metoda foliowa zapobiegnie pokazywaniu się pasemek pod włosami, natomiast pędzel pozwoli Ci na bardziej płynne malowanie koloru. Jeśli zdecydujesz się na podkreślenie włosów pędzlem, będziesz potrzebowała małego pędzelka, który pozwoli Ci na wykonanie małych pociągnięć.

Jeżeli chcesz uzyskać bardziej dramatyczny efekt, musisz najpierw rozjaśnić włosy. Możesz to zrobić za pomocą szczotki do rozjaśniania lub zanurzając włosy w misce z rozjaśniaczem. Obie metody wymagają noszenia rękawiczek, aby chronić skórę przed chemikaliami.

Jeśli chcesz wypróbować technikę koloryzacji, która nie wymaga użycia folii, rozważ metodę balayage. Pasemka balayage to technika farbowania włosów, która polega na malowaniu koloru na włosach, aby uzyskać naturalny, muśnięty słońcem efekt. Technika ta może być wykonana przez profesjonalistę lub amatora. Możesz zakupić zestaw do balayage, który zapewni Ci najlepsze rezultaty.

Jeśli zdecydujesz się podkreślić włosy w domu za pomocą pędzla, upewnij się, że masz mały, skośny pędzel ze spiczastą końcówką. Pomoże Ci to w tworzeniu małych pociągnięć, które wtopią się w resztę włosów. Uważaj też, by nie nałożyć zbyt dużo koloru na końcówki włosów. Pasemka powinny być mniejsze niż połowa szerokości sznurowadła, dzięki czemu będziesz miała trochę miejsca do pracy.

Innym rozwiązaniem jest użycie małego pędzelka ze szpulką. Możesz go użyć do cienkich pasemek lub grubych. Możesz chcieć użyć większego pędzla, jeśli chcesz uzyskać bardziej dramatyczny wygląd.

Możesz również użyć starego ręcznika do wysuszenia włosów. Zapobiegnie to przedostaniu się farby na inne włosy. Możesz również użyć plastikowej folii, aby kolor nie pojawił się wszędzie.

Jeśli chodzi o podkreślanie włosów w domu, możesz użyć specjalnego szamponu, który jest przeznaczony do pozbycia się osadu koloru. Możesz również użyć tonerów, aby wzmocnić pasemka. Pomoże Ci to również w utrzymaniu wyglądu ombre.

Uzyskanie odpowiedniego koloru może być trudne. Najlepiej postępować zgodnie z instrukcją. Jeśli masz włosy poddawane zabiegom chemicznym, musisz skonsultować się z profesjonalistą, zanim spróbujesz wykonać ten zabieg w domu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane