Jak w Minecraft zrobić pochodnie

Jak w Minecraft zrobić pochodnie

Wśród wielu bloków, które są craftowane w Minecraft, pochodnie są jednym z najważniejszych. Zapewniają one światło w podziemnej jaskini, a także pomagają w powstrzymaniu mobów przed tarłem w ciemności. Dodatkowo, mogą być przydatne na wiele innych sposobów. Na przykład mogą pomóc w budowie bazy, a nawet mogą być używane do wytyczania ścieżek.

Pochodnia jest jednym z pierwszych bloków, które gracz powinien wykonać, gdy zaczyna grę. Nie są one trudne do wykonania, a są warte wysiłku. Przydaje się również z wielu innych powodów, takich jak możliwość zorientowania się, co jest wokół ciebie, czy powstrzymanie mobów przed tarłem w twojej okolicy.

Aby zrobić pochodnię, musisz się upewnić, że masz odpowiednie przedmioty. Do tych przedmiotów należą patyki, węgiel oraz odpowiedni rodzaj paliwa. Na szczęście w każdym świecie Minecrafta jest mnóstwo zasobów, które mogą Ci pomóc. Posiadanie tych rzeczy pozwoli Ci zaoszczędzić czas w pierwszym dniu i pozwoli Ci lepiej szukać jedzenia i zasobów.

Możesz również zrobić pochodnię na drewno z bloków drewna wytopionych w piecu. Jest to przydatny sposób na zrobienie pochodni i można ją znaleźć w różnych miejscach w grze, takich jak biomy leśne i jaskinie. Z węgla możesz również stworzyć latarnię.

Aby stworzyć pochodnie z drewna, musisz zebrać wystarczającą ilość drewna i węgla, aby stworzyć cztery stosy pochodni. Bloki drewna mogą być wydobywane z bloków rudy węgla, a do ich wydobycia możesz użyć kilofa. Musisz być w odpowiednim miejscu, aby zdobyć węgiel. Jeśli będziesz wydobywał węgiel, będziesz chciał zabrać ze sobą kłody drewna. Kłody drewna można znaleźć w biomach leśnych, a także są one przydatne w świecie minecraft. Będziesz musiał również przynieść kamienny kilof.

Jeśli chcesz zrobić pochodnie, która może przetrwać długi czas, powinieneś również rozważyć latarnię. Jest to mały, ale potężny element wyposażenia i ma odpowiedni rozmiar, aby pomieścić inne przedmioty potrzebne do wykonania pochodni. Musisz również przygotować odpowiedni rodzaj paliwa dla niej. Dzięki temu będziesz mógł zbierać węgiel drzewny z drewna.

Inną ważną rzeczą, którą należy wiedzieć o pochodniach jest to, że można je złamać. Aby ją złamać, musisz ją upuścić, złamać narzędziem lub użyć wyrzutni, takiej jak Optifine. Dzięki temu będziesz mógł również przygotować pochodnię z odpowiednim rodzajem paliwa.

Odpowiedni rodzaj węgla pozwoli ci również na wykonanie pochodni przydatnych w grze. Jest to świetny sposób na zaoszczędzenie czasu już pierwszego dnia, a uzyskany węgiel drzewny będziesz mógł wykorzystać do wytapiania kolejnych węgli i sztabek. Pochodnie z drewna są również bardzo przydatne, a można je stworzyć używając deski i węgla, by wytopić je w piecu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane