Jak zrobić popcorn z kukurydzy

Jak zrobić popcorn z kukurydzy

Oprócz tego, że popcorn jest świetną przekąską, można go wykorzystać również do innych celów. Możesz użyć popcornu jako mączki kukurydzianej, mąki kukurydzianej, a nawet kaszy. Istnieją różne dodatki do popcornu, takie jak wiórki czekoladowe, polewa karmelowa, a nawet roztopione masło. Przygotowanie popcornu jest również bardzo proste. Wszystko, co musisz zrobić, to wykonać kilka prostych kroków.

W zależności od osobistych preferencji, możesz przygotować popcorn na kuchence lub w mikrofalówce. Obie opcje mają swoje zalety, ale jest kilka rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę. Po pierwsze, należy upewnić się, że temperatura oleju jest odpowiednia dla dobrego popu. Idealnie, olej powinien mieć średnią do wysokiej temperatury i mieć ciężkie dno. Oznacza to, że jest w stanie rozprowadzić ciepło bardziej równomiernie.

Następnie należy upewnić się, że przechowujesz swój popcorn w pojemniku z szczelną pokrywą. Po zrobieniu popcornu, można go używać przez kilka miesięcy. Można go przechowywać w szufladzie na chrupki w lodówce. Możesz również wysuszyć kukurydzę na kolbie w dehydratorze. Zajmie to około czterech do sześciu godzin.

Jeśli używasz mikrofalówki, będziesz musiał ustawić mikrofalówkę na dużą moc i podgrzewać torbę z popcornem przez 2 1/2 do 4 minut. Gdy masz torbę rozgrzaną, możesz następnie pop ziarna kukurydzy. Będzie to wymagało, aby złożyć torbę dwa razy, aby utrzymać popping torba zamknięta. Należy słuchać dźwięków poppingu. Idealnie, powinieneś mieć dobry pop co dwa do trzech sekund. Jeśli nie, można dodać 30 sekund, aż popping interwał jest między trzy i cztery sekundy.

Po zrobieniu popcornu można go przechowywać w pojemniku lub plastikowej torbie do wykorzystania w przyszłości. Popcorn to świetna, stosunkowo zdrowa przekąska, która wystarczy na wiele miesięcy. Poza tym, popcorn jest przepyszny!

Ważne jest, aby pamiętać, że popcorn jest wykonany ze specjalnego rodzaju kukurydzy. Popcorn to nie to samo, co słodka kukurydza. Zewnętrzna łuska ziarna popcornu nazywana jest owocnią i występuje w różnych kolorach. Składa się ona z twardej zewnętrznej części zwanej łuską i miękkiej granulki skrobi zwanej bielmem. Bielmo to skrobia, która dostarcza energii żywej części ziarna. Bielmo jest białe lub żółte.

Aby zrobić popcorn z kukurydzy na kolbie, będziesz musiał użyć patelni o grubym dnie lub woka. Trzeba będzie również dodać olej i sól. Możesz również dodać masło lub inne dodatki smakowe, ale pamiętaj, że masło ma niższy punkt dymienia niż większość płynnych olejów. Sól podkreśli smaki w Twoim popcornie.

Najlepiej jest przechowywać popcorn w szczelnie zamkniętym pojemniku lub szczelnej plastikowej torbie. Należy również sprawdzać poziom wilgotności popcornu co osiem do dwunastu miesięcy.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane