Jak zrobić propolis bez alkoholu

Aby zrobić balsam propolisowy, musisz dodać jedną część ekstraktu do dziewięciu części wazeliny. Możesz użyć do tego celu szewca lub papierowego filtra do kawy. Możesz również zamrozić mieszaninę w małych słoikach, aby użyć jej później. Aby go przechowywać, trzymaj słoiki w chłodnym miejscu i unikaj bezpośredniego światła słonecznego. Propolis może być przyjmowany w taki sam sposób jak alkohol, tylko bez alkoholu. Aby zachować jego świeżość, potrząsaj słoikami dwa razy dziennie.

Surowy propolis jest dostępny u pszczelarzy w Twojej okolicy. Większość pszczelarzy jest członkami lokalnych stowarzyszeń pszczelarskich i z radością powita nowych przybyszów. Większość pszczelarzy wyrzuca propolis po zebraniu. Można jednak kupić surowy propolis w Internecie. Glikol może rozpuścić propolis lepiej niż etanol, więc warto go sprawdzić, jeśli obawiasz się używania go na skórze.

Surowy propolis pszczeli wygląda jak grudki brudu i jest trudny do dodania do produktów. Aby dodać go do produktu, należy najpierw zrobić nalewkę z tej substancji. Następnie dodać alkohol i odstawić na kilka tygodni. Efektem będzie drobno zmielona nalewka z propolisu pszczelego. Powinieneś być w stanie wykorzystać ją do leczenia różnych dolegliwości.

Propolis jest wykorzystywany od wieków ze względu na swoje właściwości lecznicze. Pszczoły zbierają lepki materiał na liściach roślin i używają go do wypełniania pęknięć i wzmacniania grzebienia. Służy również jako środek sterylizujący, dzięki czemu ul jest jednym z najczystszych miejsc w przyrodzie. Był używany przez Chińczyków i inne kultury od tysięcy lat, a Hipokrates zachwalał go jako lekarstwo na rany. Dziś propolis jest również stosowany w delikatnych lakierach do drewna.

Oprócz etanolu istnieją inne metody pozyskiwania propolisu. Za pomocą tych metod można uzyskać ekstrakty z propolisu, które zawierają wysokie stężenie związków bioaktywnych. Proces ekstrakcji nieetanolowej może być również wykorzystywany do celów farmaceutycznych. Ekstrakty etanolowe nie są zalecane w przypadku niektórych chorób i nie mogą być stosowane w niektórych postaciach leków. Ponadto ekstrakty propolisu otrzymane innymi metodami nadają się również do wykorzystania jako naturalny konserwant w przemyśle spożywczym.

Pośród innych zastosowań, propolis jest przydatny w leczeniu różnych problemów skórnych, takich jak oparzenia i opryszczka. Jednak skład propolisu różni się w zależności od obszaru, na którym żyje pszczoła. Różne lokalne rośliny produkują różne produkty uboczne pszczoły. Przed użyciem propolisu, w razie potrzeby, należy skonsultować się z lekarzem. Jeśli masz zmiany w jamie ustnej, płyn do płukania ust z propolisem może przyspieszyć proces zdrowienia.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane