Jak zrobić maść żywiczną

Jeśli zastanawiasz się jak zrobić maść żywiczną, to trafiłeś we właściwe miejsce. Ten artykuł przeprowadzi Cię przez cały proces krok po kroku. Gdy masz już podstawowe składniki, możesz przystąpić do wykonania maści żywicznej. Oto prosty przepis na to remedium. Na początek podgrzej razem wosk pszczeli i żywicę sosnową na małym ogniu. Mieszaj mieszaninę często, ale nie pozwól, aby się paliła.

Najpierw zbierz żywicę z upadłej sosny. Smoła sosnowa, znana również jako żywica sosnowa, zawiera olej i jest klasyfikowana jako oleożywica. Podczas gdy smoła sosnowa nie jest sokiem sosnowym, nadal jest istotną częścią zdrowia sosny. Jest nie tylko po to, aby leczyć, ale także aby ją chronić. Kiedy już zbierzesz wystarczającą ilość, przelej ją do słoików. Po zebraniu żywicy dodaj olej lub tłuszcz, aby usunąć lepką substancję.

Wybierz olej. Oliwa z oliwek jest doskonałym wyborem dla salcesonów. Olej słonecznikowy działa dobrze, jeśli masz wrażliwą skórę. Inne oleje do wykorzystania to olej z otrębów ryżowych, olej z pestek moreli, olej z krokosza barwierskiego lub jojoba. Możesz również dodać niewielką ilość żywicy sosnowej do przepisu na masło do ciała. Możesz nawet żuć żywicę sosnową jako naturalną gumę do żucia. Pamiętaj, aby skonsultować się z lekarzem przed połknięciem żywicy sosnowej.

Żywica sosnowa jest potężnym środkiem stosowanym miejscowo. Może leczyć rany i jest bardzo skuteczny jako środek dezynfekujący przeciwko bakteriom, wirusom i infekcjom grzybiczym. Może być również stosowany w leczeniu kaszlu i kataru siennego. Jak w przypadku każdego środka ziołowego, możesz włączyć inne składniki, aby stworzyć unikalną maść. Możliwości są nieograniczone. Kiedy już znasz podstawowe składniki, możesz zacząć eksperymentować!

Żywica sosnowa jest przydatna w produkcji różnych naturalnych produktów, w tym salve, balsamu do ust i balsamu dekoncentrującego. Możesz nawet zrobić go przy użyciu olejku eterycznego z żywicy sosnowej, który ma szerokie właściwości antybakteryjne. Żywica sosnowa jest również stosowana w środkach czystości, jako składnik. Możesz zrobić trzy rodzaje balsamu z żywicy sosnowej, każdy z nich ma swoje własne zastosowania. Istnieją trzy rodzaje balsamu z żywicy sosnowej: balsam, olej z żywicy sosnowej i mydło.

Żywica sosnowa jest naturalnym środkiem antybakteryjnym, antyseptycznym i ściągającym. Jej właściwości pomagają chronić sosnę przed infekcjami i sprzyjają gojeniu. Żywica sosnowa jest również świetną barierą dla ran i zapobiega rozprzestrzenianiu się bakterii i grzybów oraz wyrządzaniu dalszych szkód. Może jednak nie być odpowiednia do każdej rany. Jeśli nie czujesz się komfortowo nakładając ją na skórę, zawsze możesz zrobić ją w domu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane