Jak zrobić propolis dla gołębi

Gołębie mają bardzo silny zmysł węchu, a czyste drogi oddechowe są kluczowe dla udanego wyścigu. Rozitol pomaga gołębiom poprzez oczyszczanie dróg nosowych i wspieranie segregacji starego i stałego śluzu. Jest to preparat, który może być aplikowany do nozdrzy na odległość za pomocą wacika i jest skuteczny zarówno w przypadku świeżego, jak i starego śluzu. Rozcieńcza się go z wodą w ilości 30 kropli na litr.

Różne właściwości biologiczne propolisu zostały potwierdzone w najnowszych badaniach. Należą do nich działanie przeciwbakteryjne, przeciwgrzybiczne, przeciwzapalne i kardioochronne. Wiadomo również, że wspomaga leczenie ran i promuje optymalne funkcje neuronowe. Chociaż mechanizm działania nie jest jasny, propolis wydaje się mieć szerokie spektrum korzyści dla gołębi. Ten przegląd miał na celu ocenę propolisu pod kątem jego korzyści zdrowotnych i dostarczył zrównoważonego przeglądu istniejącej literatury na temat propolisu.

Propolis jest pozyskiwany przez pszczoły w ich ulach. Idealnie, propolis powinien być czysty, suchy i w małych kawałkach, o wielkości marmuru. Zawartość alkoholu powinna wynosić około 30%, ale możesz eksperymentować i zwiększyć ten procent, jeśli masz propolis wyższej jakości. Po wydestylowaniu alkoholu i propolisu, możesz przechowywać mieszaninę w ciemnym, chłodnym miejscu.

Pszczoły używają żywicy drzew do produkcji propolisu. Pszczoły zbierają żywicę drzew w pąkach liści i sokach z drzew. Pszczoła robotnica przenosi tę żywicę z powrotem do ula w koszyku z pyłkiem. W przeciwieństwie do gołębi, pszczoły robotnice nie potrafią rozładować żywicy. W tym celu inna pszczoła musi pomóc robotnicy rozładować żywicę. Żywica jest następnie mieszana z woskiem i miodem z ula.

Skład chemiczny propolisu różni się w zależności od regionu, klimatu, sezonu zbierania i metody stosowanej do jego zbierania. Na ogół składa się z żywicy (40-50%) i wosku (do 30%), z szeregiem związków eterycznych i pyłkiem kwiatowym. Propolis zawiera również flawonoidy, polifenole, witaminy i kwasy tłuszczowe. Substancje te mają szeroki zakres działania biologicznego i mogą być korzystne dla zdrowia Twoich gołębi.

Skład propolisu różni się w zależności od regionu, sezonu i gatunku zwierząt. Propolis jest bogaty w bioaktywne fitochemikalia, w tym kwasy fenolowe, flawonoidy i estry. Istnieje kilka podgrup propolisów, a ich skład fizykochemiczny jest od nich zależny. Niektóre propolisy są bardziej bioaktywne od innych. Należą do nich kwasy fenolowe, kwasy tłuszczowe i lignany.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane